Farklı bitki öz suları ve yağlarından elde edilmiş karışımlar ile hazırlanan masaj yağı kullanılarak yapılan masaja aromatik masaj diyoruz.
Adı gibi sakinleştirici nitelikte dokunuşlar ile yapılan masaj Mega Hamam Masaj Salonu masörlerinde zarif dokunuşlarla gerçekleştirilmektedir. Ruhsal dokunuşlar sayesinde masaj olan konugumuz gevşer ve dinlenme moduna geçer.

Kişisel koku alma duyusuna uyarlanmış farklı aromatik yağlar bulunmaktadır. Konuklarımıza masaj uygulaması öncesi kokusal test yaptrıp hangi baskın masaj yağı kokusu hoşalarına giderse masaj işlemini o aromatik yağ kombinasyonu ile yapmaktayız.

Orjinal masaj yağlarının özelliği orjinal bitki özlerinden elde edilmiş esansiyel yağ ile oluşursa uygulanan masaj esnasında deri yüzeyi hızlı şekilde ısınır ve yoğun kas ve eklem ağrılarına hızlı şekilde etki edip zayıf dolaşım bozukluklarını faydalı şekilde etkiler. Masaj solonunda genelde hissedilen bu orjinal esansiyel masaj yağ kokuları aynı zamanda duygusal kaynaklı fiziksel tüm problemler konusunda olumlu yönde etkileşim yapıp, nefes alım rahatlığı, nefes düzelmesine bağlı sakinleşme ve dolayısı ile kendini daha iyi hissetmeyi sağlar.

Güzel koku her zaman endorfin salgısını artırma özelliğine sahip olduğu için daha masaj salonumuza girdiğiniz andan itibaren duygusal bir rahatlama başlamış olmaktadır. Kişinin tenine dokunuş onun şımartıldığı duygusunu yaşamaya buda hızlı bir şekilde arınıp denge bulmasına olanak tanımaktadır.
Masaj salonumuzda şifalı bitki ve çiçek yağları karışımıyla ortalama 60 dakikalık sürede yapılan aromatik masaj aynı zamanda cildi beslemekte ve dış ten dokusunu hızlı bir şekilde onarmaktadır.

Mega Hamam “Antalya Masaj Salonu” Aromaterapi Masaj uygulamaları ve masaj bölümlerimiz ile ilgili bilgi ve randevu için WhatsAPP hattımız +90 532 545 90 74 den Fatma POLAT’a ulaşabilirsiniz.

Bütün vücuda özenle yedirilen şifalı yağlar zihinsel ve fiziksel yorgunlugu alırken, özellikle içinde bulunan biberiye türevleri, okaliptüs yağı özleriyle sinüzit, nezle hızlı şekilde azalırken üst solunum yollarında da hissedilir ölçüde açılma dikkatinizi çekecektir.

Aromatik terapi yöntemlerinde kullanılan bitki ve çiçeklerin kök, yaprak ve iç damarlarından elde edilen tüm yağlar uçucu özellikte olduğu için masaj solununda ve uygulama sonrasında asla ten üstünde zar gibi kalıntı hissi bırakmaz, size kalan beyninize bıraktığı o hoş esintilerdir.

Aromaterapi masaj solonumuzda uygulanan masaj çeşitlerinden biri olmakla kalmamakda. Uzun yıllara dayalı alterantif tıpta tercih edilen yöntemlerden birisidir aynı zamanda. Hindistan, çin ve mısırda yayğın olarak kullanılıp günümüzde kabul görmediği ülke kalmamış diyebiliriz.

Aromaterapi normal şartlarda çok pahalı elde edilen yağlarla uygulanırdı. Modern tıp ile ucuz kimyasal yağlar elde edilmesi ile beyin sahte uyarışlarla terapi edilmeye başladı. Günümüzde antidepresanların belkide bukadar yayğınlaşmasının sebebi budur da. Özellikle Mega Hamam Masaj Salonu bölümünde tamamen eski usulde manuel elde edilen öz yağlar karışımı ile bu terapinin uygulanması 13yılı aşkındır aynı konuklarımızla meslek hayatımızı sürdürmenin bir sebebi. Zihinsel ve fiziksel dengede kalmak geleneksel tıp dallarında da kabul görmüş ruhsal dengelenmeye de katkıları ıspatlanmış dogru masaj uygulatmalarında saklıdır.

Günümüzde gerçek tıbba gönül vermiş ve alternatif tıp çözümleri ile de bilgi ve tecrübesini beslemiş tüm akademisyenlerin ortak kanısı, bitki ve çiçek yağlarının, güçlü birer antiseptik, hızlı mikrop öldürücü, düzenleyici ve iyileştirici, hızlı hücre yenileyici etkilerinin olduğunu konusunda hem fikir olmalarıdır.