MEGA HAMAM Antalya Masaj Salonunda parmakla basmak anlamına gelen Shiatsu konusunda profesyonel masör ekibiyle hizmet vermektedir. Akupunktur felsefesine benzer olan SHIATSU masajı vucudun belli noktalarına elle basınç uygulayarak yapılmaktadır. Buradaki prensip baskı uygulanan noktadan geçen enerji akışını ve akışın dolaşım ağındaki organları terapi etmek iyileştirme hedefidir.

Alternatif tıpta Shiatsu; yüksek seviyede çalışan sinir sistemini yatıştırarak kan dolaşımını hızlandırır ve gerilen kasların gevşemesini sağlayıp stresin normal seviyeye düşmesini sağlar olarak tanımlanmaktadır.

Shiatsu masajı avuç içleri ve parmakların piyano çalar gibi melodik hareket uygulamasıyla oluşur. El tamamen ten yapıştırılmadan avuç içi ve parmak arasında ki boğumları kubbe oluşturur şekilde gücün parmak uçlarından doğru noktalara baskı sistemiyle uygulanmaktadır. Basıç işlem esnasında tatlı ekşi tadında acı bırakabilir.

Antalya Masaj Salonumuzda düşük masaj masasında, göbek taşında ve ya düz zeminde yapılmaktadır. Masaj süresince herhangi bir yağ kullanılmadığı için rahat bir kıyafet üstünüzde kalabilir.

Mega Hamam “Shiatsu Masaj Salonu” Masaj uygulama ve bölümlerimiz ile ilgili bilgi ve randevu için WhatsAPP hattımız +90 532 545 90 74 den Fatma Hanım.

Alternatif tıp uygulaması olarak shiatsu tercih edildiği takdirde bilgilendirme amaçlı olarak bilmenizde fayda var diye burada belitmek istiyoruz. Öncelikle masaj salonumuzda bu uygulama sizi rahatlatacak, anksiyete sorununuz varsa azaltıp baş agrınızı dindirecek ve rahat uykuya geçmenize sebep olacak. Yotgunluhu minimize eden masaj uygulaması sırt agrınızı, boyun kasılmanızı ve omuz ağrılarınızı dindirecek, romatizmal sıkıntılarınız varsa eklem gevşemesine bağlı oldukca rahatlatacak. Bayanlarda adet sancılarını dindirdiği tecrübe edilmiş olup regl dönemlerindeki tüm rahatsızlıklar yatıştırıcı özelliktedir.

Bazı durumlarda bir takım masaj teknikleri uygulanması önerilmemektedir. Shiatsu masajıda aşağıdaki durumlarda önerilmez. Bulaşıcı cilt hastalığınız varsa ya da açık yara var ve enfeksiyon riski taşıyorsanız, uygulama esnasın zedelenebilecek şekilde açık ameliyat geçmişiniz varsa, herhangi bir kanser türü konusunda tedavi görüyorsanız, özellikle bedensel germe ve baskı mantığı ile uygulanan tüm masaj öncesi bilmeniz gerekenler konusunda müşteri ilişkileri birimimizden bilgi almanız ve uzmanlarımızın önerileri dogrultusunda tercıhınızın esnek olmasını önermekteyiz.