★ Antalya Lara bölgesinde hizmet veren Mega Hamam Sauna ve SPA merkezimiz geleneksel Türk Hamam kültürünün tüm uygulamalarını yapmaya yetili ve profesyonel personelleri ile ihtiyaca uygun alternatif tıp içerikli full vucut masajları nı da yapmaya yetkilidir.
★ Klasik hamam kesesi uygulaması, köpük banyosu ve buhar banyosunun yanında, çamur banyosu, yosun banyosu, çikolata banyosu, manikür, pedikür, detaylı tırnak ve ayak bakımları kürlerinide uygulamalar arasında alabilirsiniz.
★ Tam profesyonel saunasında iki ayrı bölümnde göbek taşında kese ve köpük banyo işlemlerin yapıldıgı merkezimizde, talebiniz doğrultusunda tüm vucut masaj teknikleri, yüz bakımı ve ayak bakımı uygulamaları ayrı bölümlerde yapılmaktadır.
★ Hamam Merkezimiz aynı anda 30 kişiye hizmet vermektedir. Bireysel gelebileceğiniz gibi gruplar halindede bölümlerimizi değerlendirebilirsiniz. Antalya’da en kapsamlı Hamam ve Sauna merkezlerinden olan MEGA HAMAM sizleri misafir etmekten onur duyacaktır.
★ Grup organiasyonlarınızda meyve tabağı ve sıcak çay ikramımızdır.

Hamama Gelirken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Mega Hamam Antalya (Lara – Güzeloba) Merkezimize gelirken mümkün olduğunca takısız gelmenizi öneririz. Altın, gümüş yada diğer element takılar ısınır ve ısınma neticesinde dolaşım damarlarını etkilemektedir. Aşırı ısınan elementler deride kızarıklık ve iritasyona neden de olabilmektedir.
★ Kontakt lensler göz iritasyonuna sebep olabileceği için lenslerin türk hamam önce çıkarılması ve gözlüklerinde hamam dışında bırakılması önerilir.
Türk Hamam öncesi yenen yemek şişkinlik oluşturmaktadır, Mega Hamam a gelmeden iki saat öncesinden fazla bir şey yenmemesi önerimizdir. Hamam da hareketsiz dursanız da enerji harcattığı için tam açta gelinmesi önerilmez. Sıvı ve mineral kaybı söz konusu olacağından bayılma ve ya bulantı söz konusu olabilir, bu sebeble mide durumunuzu hamam öncesi yetkililerimize söylemeniz önemle rica olunur. Uygulamalar arasında mineral yönünden zengin sıvılar talep edebilirsiniz.
★ Alkol sıcakla tepkimeye gireceğinden alkollü türk hamamına gelmeniz önerilmez.
★ Düşük ve ya yüksek tansiyon probleminiz varsa Mega Hamam serin bölümlerinde ki uygulamalarımızdan yararlanabilirsiniz.
★ Ciddi kalp ve nefes darlığı probleminiz var ise hem müşteri ilişkilerimize belirtmeniz ve fazla sıcak ve nemli bölümlerimizden uzak durmanız önerilir.

Hamamın Sağlık Açısından Faydaları Varmıdır?

★ Standartlara uygun hamam uygulamalarında belirğin şekilde stresi hafiflettiği, vucudu gevşetip dinlendirdiği bilinmektedir.
★ Uygun ısıdaki hamam da geçirilen zaman sonrası kas gerginliği ve ağrılarının azalıp eklemlerin hareketliliğinin arması gözlenmektedir.
★ Düzenli hamam ziyareti imminolojik sistemimizi olumlu yönde desteklemektedir.
★ Hamam süresince lenf sistemiz temizlenip kan dolaşımı artmaktadır.
★ Metabolizma daha hızlı çalışacağından durağan durumda dahi akticiteli gibi etki göstermektedir.
★ Sinüsleri açıp nefes alma düzenlemsinde etkilidir.
★ Ciltte ölü hücrelerin atılması neticesinde daha taze bir görüntü almak mümkündür.
Türk Hamam daki nem kanser ve enfeksiyonel rahatsızlıklarda pozitif etkiler göstermektedir.
★ Özellikle buhar banyosu bendendeki toksin içerikli yağlanmadan arındırmada etkilidir.

Hamam Kaplıcanın Etkisini Verirmi?

Gelişen dünya şartlarında kaplıcanın şehre getirilmesi olarak açıklayabiliriz Türk Hamamlarını. Modern çağımızda zaman darlıkları, önceliklerin artması neticesinde kaplıcalara yeterli zamanı ayıramanlar için hemen hemen aynı etkileri veren hamamlar daha fazla tercih edilmektedir. Kaplıca da termal havuzun yerini alan göbek taşı hemen hemen yakın etkide vucudu termal etkiyle düzenlemektedir.

Hamamda Terapisel Uygulamalar Yapılıyormu?

Mega Hamam da buhar banyoları, nemli sıcak yöntemler sauna gibi terapik etkiye sahip ve etkileri kabul görmüş uygulamalar yapılmaktadır. Nemli sıcagın terapisel tedavisi altarnatif tıpta sıkca kullanılmaktadır. Mega Hamam Antalya – Lara merkezde bulunan ve uzun yıllara dayalı geçmiş ve tecrübesi ile 20 nin üzerinde farklı masaj uyğulamalarını da sistemine entegre etmiş olup, müşterisinin ihtiyacına en uygun hamam uygulamalarına ek masaj uygulamalarınıda vermektedir.

Kese, köpük ve istenmeyen tüylerden kurtarma işlemlerininde yapıldıgı Antalya Hamamımızda yosun banyosu, çamur banyosu, cilt maske uygulamalarıda yapılmaktadır.

Mega Hamam temizlenme ve deri yenilemenin yanında ruhsal ve bedensel yenilenme terapiside alabileceğiniz nezih ortama sahip bir aile işletmesidir.

Mega Hamam “Geleneksel Türk Hamamı” ve diğer bölümlerimiz hakkından bilgi ve randevu için WHATSAPP hattımız +90 532 545 90 74 den iletişim kurabilirsiniz.